Barion Pixel
Neprehliadnite našu novinku - už aj detské prikrývky sú k dispozícii v príjemnej béžovej farbe.

Prečo Nidū®

Nidū® vám pomôže dobre sa vyspať a vy si počas dňa môžete užívať viac času na život.

“Lepší spánok. Lepší život.”

Prikrývka je takmer z osemdesiatich percent vyrobená ručne. Zvyšok výroby zaisťujú priemyselné šijacie stroje. Na šitie používame jadrovú niť, ktorá sa pre svoju extrémnu odolnosť používa napríklad aj pri šití technického oblečenia a odevov pre horolezcov.
Používame vysoko kvalitnú husto tkanú textíliu, aby prikrývka s vysokou hmotnosťou vydržala pranie a dlhodobé používanie.

Záťažové prikrývky sú plnené hypoalergénnymi sklenenými mikroguličkami, ktoré sú menšie ako 1 mm. To umožňuje dokonalé rozloženie hmotnosti a záťažová prikrývka ešte viac prilieha k povrchu tela, čo pomáha hlbokému dotykovému tlaku. Komôrky, v ktorých sú mikroguľôčky, sú opatrené ochrannou vrstvou, aby sa zabránilo ich rozptýleniu v prípade možného poškodenia povrchu.

Prečo je záťažová prikrývka Nidū® výnimočná?

Zakladáme si na prémiovej kvalite

Aby sme docielili želaný efekt, je dôležitá kvalita v každej vrstve. Povrch tvorí super jemný plyš a chladivá strana zo 100 % bavlny. Vnútro pozostáva z termoregulačného rúna, dvoch vrstiev netkanej textílie a základom výplne sú sklenené antialergénne mikroguličky odolné voči vlhkosti.

Má terapeutické účinky

Záťažová prikrývka je užitočná aj pre ľudí s diagnózou autizmu, pri strese, nespavosti, úzkosti, záchvatoch paniky, syndróme nepokojných nôh, hyperaktivite či poruchách pozornosti. Prikrývka Nidū® bola vyvinutá v spolupráci s odborným tímom špeciálnych pedagógov a fyzioterapeutov.

Je vyrobená ručne na Slovensku

Sme hrdí, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu so slovenským dodávateľom, s ktorým sme spoločne vyvinuli unikátnu techniku šitia. Ako jediný sa preto môžeme pochváliť titulom – záťažová prikrývka, navrhnutá a vyrobená na Slovensku.

Vrstvy záťažovej prikrývky

Záťažové prikrývky sú plnené mimoriadne presne. Dávame si záležať na tom, aby bola rovnaká gramáž hypoalergénnych sklenených mikroguličiek v každej jednej komôrke. Guličky sú menšie ako 1 mm, čo umožňuje dokonalé rozloženie hmotnosti. Záťažová prikrývka preto ešte viac prilieha k povrchu tela, čo pomáha hlbokému dotykovému tlaku. Komôrky, v ktorých sú mikrosféry sú potiahnuté ochrannou vrstvou, aby sa zabránilo ich rozptýleniu v prípade možného poškodenia povrchu.

Kliknite na krúžok na obrázku pre popisy vrstiev


1. Vrstva

chladivá strana – 100% bavlna

2. Vrstva

rúno - termoregulačné vlastnosti dokážu udržať príjemnú mikroklímu počas spánku

3. Vrstva

antialergická a netkaná textília

4. Vrstva

voľne pohybujúce sa sklenené mikroguličky v komorách

5. Vrstva

antialergická a netkaná textília

6. Vrstva

teplá strana – super jemný plyš

Výhody záťažovej prikrývky

Ako objatie

Zavinutie sa do prikrývky Nidū® možno prirovnať k pevnému ľudskému dotyku. Doslova vás “objíme” a vy sa uvoľníte. Tlak prikrývky, rovnako ako objatie, zvyšuje hladinu serotonínu a dopamínu, ktoré zodpovedajú za dobrú náladu. Naše telo tak dostáva pokyn upokojiť sa a cítiť sa dobre. Vďaka tomu budete lepšie spať a počas dňa podáte lepší výkon.

Prídavnú váhu prikrývky majú na svedomí sklenené antialergénne mikroguličky, ktoré sa vďaka komorovému systému šitia rozložia po celej dĺžke prikrývky a vytvárajú tak rovnomerný tlak na svaly, šľachy a kosti, čím sa zabráni preťaženiu a tŕpnutiu končatín. Tlak stimuluje receptory CNS a telo reagujú zvýšenou tvorbou neurotransmiterov.

Príjemná na dotyk aj na pohľad

Pri navrhovaní našich prikrývok kladieme dôraz na použité materiály. V prípade vrchnej hrejivej vrstvy sme sa inšpirovali princípom hipoterapie, ktorá je založená na dotyku pacienta so srsťou zvieraťa. Zvolili sme preto typ látky, ktorá pripomína vlastnosti konskej srsti.

Psychológia farieb taktiež zohráva významnú úlohu. Výberom neutrálnych jednofarebných farieb sa snažíme zabrániť prestimulovaniu a podporiť relaxačný efekt prikrývok Nidū®.

Vďaka kombinácii vrchnej hrejivej vrstvy zo super jemného plyšu a chladivej strany zo 100 % bavlny môžete prikrývku používať počas celého roka.

Užitočná pre každého

Prikrývka Nidū® vám okrem pohodlia a lepšieho spánku pomôže zmierniť aj niektoré nepríjemné stavy, vrátane stresu, nespavosti, úzkosti, záchvatoch paniky, syndróme nepokojných nôh, hyperaktivite či poruchách pozornosti. Môžete sa do nej zavinúť pred spaním, pri čítaní, sledovaní televízie či si ju položiť na kolená počas práce. Je taktiež mimoriadne účinnou pomôckou pri regenerácii svalov a úľave od bolesti, čo ocenia predovšetkým aktívni športovci.

Prikrývka pomáha regulovať negatívne správanie u pacientov s niektorými duševnými chorobami, upokojuje, telu udáva hranice a uzemňuje. Okrem toho je Nidū® obzvlášť užitočná pre deti s poruchami autistického spektra, ktoré túžia po dotyku a tlaku objatia, ale nie sú schopné tolerovať bežné fyzické prejavy od svojich blízkych.

Potrebujete poradiť s výberom hmotnosti?

Každý z nás je iný. Preto našim zákazníkom dávame možnosť podľa zadaných parametrov vygenerovať personalizovanú prikrývku podľa vlastných potrieb. V spolupráci s našim odborným tímom sme pre vás pripravili krátky dotazník – Poradca s výberom hmotnosti. Vyskúšať ho môžete nezáväzne a odporúčanie na mieru vám príde obratom. 

Tím profesionálov

Za Nidū® stojí tím profesionálov pozostávajúci zo špeciálnych pedagógov, fyzioterapeutov, pediatrov a psychológov, ktorí sa spoločne s nami podieľali na vzniku prikrývky. Vďaka svojím praktickým skúsenostiam držali nad celým procesom vývoja odborný dohľad a definovali základné otázky, ktoré záťažová prikrývka rieši.

Anikó Dobrovodszky

liečebný pedagóg, Ayres terapeut

Barbara Balla

liečebný pedagóg, terapeut osôb s autizmom, HANDLE screener, TSMT terapeut, NLP practitioner

Doprava zdarma, doručenie do 3 dní

Možnosť vrátenia aj použitého produktu do 30 dní

Ručne vyrobené na Slovensku

Istota správnej volby

30-dňová záruka VRÁTENIA PEŇAZÍ!

Najhorší scenar je, že si kúpite funkčnú záťažovú prikrývku Nidū a nezafunguje… však? Ponúkame riešenie: ak s účinkami Nidū nebudete spokojní, možete nám ju do 30 dní vrátiť. Áno, používanú. Okamžite vám vrátime 100% peňazi. Prečo? Pretože chceme, aby vám Nidū naozaj pomáhala. Nie je dobré pre nás, ani pre vás, aby ste boli nútení platiť za niečo, čo vám neprináša žiaden prospech.

 

 

Často kladené otázky

Záťažové prikrývky odporúčame používať od troch rokov a minimálne od 15 kg váhy dieťaťa. Veríme, že Nidū® vás bude sprevádzať celý život a využijete všetky benefity na maximum.

Prikrývky Nidū® sú špeciálne navrhnuté s dvomi rozdielnymi povrchmi z každej strany. Jedna strana vás v zime zahreje, druhá strana je vhodná do teplejších dní. Obliečka pridáva niečo na váhe a stratíte možnosť využívať dve rozdielne tepelné vlastnosti prikrývky. Prikrývky je možné prať alebo chemicky čistiť. Riaďte sa informáciami na štítku výrobku. Použitie návliečok je na individuálnom rozhodnutí zákazníka.

Prikrývky sú plnené zdravotne nezávadnými sklenenými mikroguľôčkami, ktoré sú rozložené v komorách.

Prikrývky sa snažíme vyexpedovať v deň objednávky alebo na druhý deň. V krajinách V4 vám bude tovar doručený max do 3 dní od objednania. V prípade objednávok z iných krajín EÚ sa doba doručenia môže ľahko predĺžiť. Doručovanie do krajín mimo EU spoplatňujeme individuálne.

Prikrývky je možné prať na 40 °C. Neprekročte váhový limit vašej práčky. V prípade detskej prikrývky odporúčame žmýkanie do 400 otáčok a prikrývky od 5 kg + žmýkajte pri maximálne 500 otáčkach. Prikrývky nežehlite. Pre všetky informácie sa riaďte informáciami na štítku výrobku.

Prikrývky Nidū® sú vyrábané s maximálnym dôrazom na kvalitu materiálov a práce. Ak by však aj tak nastal prípad poškodenia, prosím kontaktujte nás na info@nidu.shop. Najlepšie je nafotiť poškodené miesto a opísať ako k nemu prišlo. Obratom vás budeme kontaktovať a dohodneme si ďalší postup.

Momentálne nie, ale môžete nás kontaktovať a veríme, že nájdeme spoločné riešenie.