Barion Pixel
Neprehliadnite našu novinku - už aj detské prikrývky sú k dispozícii v príjemnej béžovej farbe.

Kvalitnejší spánok a pokojnejšie dni

Váš spánok môže byť kvalitnejší a dni pokojnejšie.

Prirodzene, už po prvých použitiach, s možnosťou vyskúšať a vrátiť.

Budenie o štvrtej ráno prúdom myšlienok, pomalé zaspávanie

alebo tak plytký spánok, že si nie ste istí, či ste vôbec spali? Dlhé vyčerpávajúce stretnutia a dni plné stresu, kedy každý nový problém, sa zdá byť už poslednou kvapkou v naplnenom vedierku? Niekedy nepomôže ani najlepší matrac, ani absolútna tma. No telo potrebuje oddych. Trochu ticha.

Nidū je funkčná záťažová prikrývka

ktorá funguje na báze tzv. Hĺbkovej stimulácie tlakom (Deep pressure stimulation). Terapia tlakom pôsobí na nervový systém človeka, upokojuje telo a mozog reaguje zvýšenou produkciou neurotransmiterov – dopamínu a serotonínu – hormónov šťastia.

Nidū takýmto spôsobom:

  • potláča stav úzkosti
  • pomáha k rýchlejšiemu zaspávaniu a zriedkavejšiemu budeniu
  • zlepšuje sústredenie a pamäť
  • upokojuje aj v bežných stresových situáciách počas dňa len jednoduchým zabalením sa alebo položením deky na časť tela
  • vyvoláva pocit objatia, vytyčuje hranice tela a celkovo dopomáha k psychickej pohode

Dotyk a tlak sú kľúčovými praktikami v množstve terapií určenými pre ľudí s poruchou zmyslového spracovania.

Barbara Balla
Terapeutka ľudí s autizmom s viac ako 20 ročnou praxou, ktorá už pomohla viac ako 200 deťom a ich rodičom

Feri Farkas nadizajnoval prvú Nidū prikrývku pre svojho syna Maxa s poruchou autistického spektra

Prvý impulz prišiel od samotného Maxa. Uvedomil si, že pocit tlaku na celé telo ho upokojuje. V jeden večer do svojej izby nahromadil množstvo prikrývok a vankúšov a pod ich váhou spokojne zaspal. Aha moment prerástol do zanieteného hľadania poznatkov o metóde intenzívneho hĺbkového tlaku, ktorá v zahraničí dosahuje výborné výsledky.

Dnes Max prikrývku využíva nie len na spanie alebo počas kritických chvíľ cez deň, ale naučili sme ho siahnuť po nej hneď, ako cíti, že niečo nie je v poriadku. Takto dostávame informáciu, že sa niečo deje ešte skôr, než si stihneme všimnúť čoilen prvé náznaky nepohody.

Nidū sme pôvodne nevymysleli za účelom predaja. Mali sme problém a hľadali sme riešenie. Nidū bolo tým riešením. Dnes už vieme, že vo funkčnej záťažovej prikrývke ide o detaily. O tvar a materiál plniacich guličiek, spôsob šitia, o materiál, ktorý je sám osebe terapeutický... A hlavne o rovnomerné rozloženie váhy, to je základnou podmienkou skutočnej funkčnosti.

Ľubica Grebeciová, knihovníčka

Mám diagnostikované spánkové apnoe najťažšieho stupňa. To znamená: časté budenie počas noci, aby som nabrala kyslík – poriadne sa nadýchla. Následne pomalé zaspávanie. K tomu bolesti chrbta kvôli vybočeným platničkám. Nidū spôsobila doslova revolúciu v mojom živote. Prvé dve či tri noci som si musela na prikrývku a jej hmotnosť zvyknúť. No teraz si už neviem predstaviť spať bez nej. Spím nerušene celú noc, zobúdzanie kvôli nedostatku kyslíka je minulosť. Takmer nechrápem. Ráno vstávam zregenerovaná a oddýchnutá .

Zuzana Suchová, fundraiserka

Bola som prekvapená ako rýchlo s Nidū zaspávam a spím celú noc. Aj keď nie vždy spím dostatočný počet hodín, ráno sa budím oddýchnutá a zregenerovaná. Cez deň pod prikrývkou na gauči cítim, ako stres a únava, ktoré si z práce nosím domov, postupne odchádzajú a mne rastie energia. Dopriala by som to každému.

Kúpiť prikrývku pre dospelého

Nidū funkčná záťažová prikrývka pre dospelých 200 x 140cm
Pre osoby 40kg+

od 239 €

Nidū funkčná záťažová prikrývka pre deti 140 x 100cm
Pre osoby do 40kg

od 169 €

Doprava zdarma, doručenie do 3 dní

Možnosť vrátenia aj použitého produktu do 30 dní

Ručne vyrobené na Slovensku

Istota správnej volby

30-dňová záruka VRÁTENIA PEŇAZÍ!

Najhorší scenar je, že si kúpite funkčnú záťažovú prikrývku Nidū a nezafunguje… však? Ponúkame riešenie: ak s účinkami Nidū nebudete spokojní, možete nám ju do 30 dní vrátiť. Áno, používanú. Okamžite vám vrátime 100% peňazi. Prečo? Pretože chceme, aby vám Nidū naozaj pomáhala. Nie je dobré pre nás, ani pre vás, aby ste boli nútení platiť za niečo, čo vám neprináša žiaden prospech.

Často kladené otázky

Výber správnej hmotnosti funkčnej záťažovej prikrývky Nidū je kľúčový. So správnou hmotnosťou dokáže Nidū skutočne riešiť probémy, kvôli ktorým sa pre ňu rozhodujete. Telo sa pod ňou bude cítiť dobre a môžete dlhodobo využívať všetky jej benefity. Správna hmotnosť závisí od viacerých faktorov. Pozor, všobecné pravidlo typu 10% hmotnosti človeka neplatí! Poradca výberom je kratučký dotazník, ktorý sme pripravili s poprednými odborníkmi v obore hĺbkovej tlakovej stimulácie. Vyplnenie Poradcu výberom vám zaberie ani nie 2 minúty. Na základe vašich odpovedí zístíme, aká hmotnosť záťažovej prikrývky je pre vaše dieťa či človeka s poruchou senzorického vnímania vhodná.

Každý má svoj vlastný príbeh, ale s pokojným svedomím povieme, že prikrývky pôsobia blahodárne na kohokoľvek. Nidū prikrývka upokojí telo v strese, potláča stavy úzkosti, pomáha s kvalitnejším spánkom, čo prispieva celkovo k životnej energii. Prikrývka má dokonca vplyv na regeneráciu svalov po športe alebo vyššej fyzickej záťaži. Občas je potrebné dopriať si viac času na návyk. Je to predsalen nejaká váha, ktorá pôsobí na telo a spočiatku to môže byť skľučujúci pocit. Postupne však budete môcť zvyšovať čas a účinky budú zjavné. Pokojne sa s nami poraďte, ako zvoliť vhodnú váhu prikrývky a využiť tak jej celý potenciál.

Máme dva druhy prikrývok – pre deti a pre dospelých. Prikrývky sa snažíme čo najviac napasovať na vaše potreby. Preto detičky od 3 rokov a 15kíl by mali mať na sebe prikrývku, ktorá váži 2,5kg až 3kg. Ak má dieťa viac ako 40 kíl alebo ide o staršie dieťa až dospelého, tiež prispôsobujeme váhu prikrývky hmotnosti človeka a prikrývka môže vážiť od 4 – 9kg. Pri každom nákupe prosím, vyplňte Sprievodcu výberom hmotnosti . Správna hmotnosť prikrývky je kľúčová. Ak by ste mali napriek tomu pochybnosti, napíšte nám. Výber vhodnej váhy nezáleží len od vašej hmostnosti, ale aj od vašej preferencie a psychickej a fyzickej kondície.

Prikrývka obsahuje 6 vrstiev – 100% bavlnu, rúno, antialergickú netkanú textíliu, sklenené mikroguličky, hypoalergénnu netkanú textíliu z druhej strany a jemný plyš. Každá vrstva má svoj zmysel a celá prikrývka bola dizajnovaná na niekoľkokrát, aby sme zabezpečili správne účinky Nidū. Jedinečnosť Nidū spočíva aj v tom, že guličky sú antialergické, nehlučné, rovnomerne rozložené v komôrkach, takže sa vám nebudú presúvať po prikývke. Presnejšie rozloženie materiálov si môžete pozrieť v článku Prečo Nidū.

Nidū je fuknčná záťažová prikrývka. Prečo fuknčná? Pretože pracuje efektívne a aktívne. Efektívne v tom, že jej váha je rovnomerne rozmiestnená po celej prikrývke. Rovnomernosť zabezpečujú hypoalergénne sklenené guličky ručne umiestňované do komôrok tak, aby sa nemohlo stať, že sa váha prikrývky preklopí na jednu stranu. Dokonca ani po stovkách praní. Aktívne v tom, že na celé telo – svaly, kosti a šľachy pôsobí veľké množstvo rovnomenrých záťaží a tento tlak stimuluje nervovú sústavu človeka, na čo mozog reaguje zvýšenou tvorbou neurotransmiterov.

Pri vývoji Nidū sme mysleli na to, že sa s prikrývkou nebude zaobchádzať v rukavičkách, práve naopak. Nidū je dizajnovaná tak, aby bola maximálne odolná voči externým vplyvom, fyzickej sile, nárazom či každodennému zaobchádzaniu. Je šitá pevne jadrovou niťou, materiály sú vysoko kvalitné,nestrácajúce farbu ani po stovkách praní. Ak by však aj tak nastal prípad poškodenia, prosím kontaktujte nás na info@nidu.shop. Najlepšie je nafotiť poškodené miesto a opísať, ako k nemu prišlo. Obratom vás budeme kontaktovať a dohodneme si ďalší postup.

Áno. Vieme, že pranie prikrývok a posteľnej bielizne je niekedy nevyhnutné aj niekoľkokrát do týždňa. Preto sme Nidū testovali až na 2000 praní. Prikrývky je možné prať na 40 °C. Neprekročte váhový limit vašej práčky. V prípade detskej prikrývky odporúčame žmýkanie do 400 otáčok a prikrývky od 5 kg + žmýkajte pri maximálne 500 otáčkach. Prikrývky nežehlite. Pre všetky informácie sa riaďte informáciami na štítku výrobku alebo si prečítajte náš článok o staroslitovsti a praní funkčných záťažových prikrývok.

Neodporúčame to, ale je to na vás. Navrhli sme Nidū s „chladnou a teplou“ stranou, ktorú by ste tým pádom nevyužili naplno. Zároveň materiály boli dôkladne vyberané tak, aby upokojovali aj na dotyk cez tzv. hipoterapiu a farebné kombinácie Nidū prikrývok sú zase cielene vyberané za účelom terapie farbou. Pranie Nidū je veľmi jednoduché, možné aj vo vašej práčke doma na 40 stupňoch. Preto by sme zvážili obliečku a radšej využili plný potenciál prikrývky.