Barion Pixel
Neprehliadnite našu novinku - už aj detské prikrývky sú k dispozícii v príjemnej béžovej farbe.

Príbeh

“Náš vlastný rodinný príbeh nás motivoval k tomu, aby sme účinnú pomôcku šírili medzi ostatných - deti aj dospelých, ktorí sa chcú lepšie vyspať. Nidū® nie je iba prikrývka - Nidū® je riešenie ako žiť lepší a plnohodnotnejší život.”

Feri Farkas, zakladateľ Nidū®

Čo sú záťažové prikrývky a ako vzniklo Nidū®?

Vysvetľuje Feri Farkas, zakladateľ Nidū®.

K vzniku Nidū® nás inšpiroval náš vlastný životný príbeh.

popisuje Maxov otec, František Farkas

V roku 2016 môjmu synovi Maximovi diagnostikovali poruchu autistického spektra. Tá so sebou priniesla jeho krátky, prerušovaný spánok, ktorý spôsoboval nepokojné nálady počas celého dňa. Všetko sa zmenilo v momente, keď sme sa dozvedeli o zázračnej metóde intenzívneho tlaku.

Prvý impulz prišiel od samotného Maxa. Uvedomil si, že pocit tlaku na celé telo ho upokojuje. V jeden večer do svojej izby nahromadil množstvo prikrývok a vankúšov a pod ich váhou spokojne zaspal. Aha moment prerástol do zanieteného hľadania poznatkov o metóde intenzívneho hĺbkového tlaku, ktorá v zahraničí dosahuje výborné výsledky.

Na Slovensku sme však nenašli spoločnosť, ktorá by sa tejto téme venovala. Preto sme sa rozhodli pustiť sa do výroby záťažovej prikrývky sami. Počas návrhu dizajnu a výroby sme v spolupráci s našim tímom odborníkov zohľadnili viacero kľúčových aspektov, aby sme dosiahli tú najvyššiu kvalitu a účinnosť.

Nakoľko kvalitný a nerušený spánok do tejto chvíle v našej rodine prakticky neexistoval, fakt, že Max dnes dokáže s Nidū® prikrývkou prespať 8 hodín nám doslova zmenil život. Pretože vyspaté dieťa rovná sa vyspatý rodič.

Záťažová prikrývka pomáha taktiež pri stavoch úzkosti, záchvatoch paniky, syndróme nepokojných nôh, hyperaktivite alebo poruchách pozornosti. Má preto využitie nielen u ľudí s poruchou autistického spektra, ale aj u širokej verejnosti. A čo je najdôležitejšie bez liekov. Naše záťažové prikrývky podporujú prirodzený spánok a sú nemedikamentóznou formou terapie.

Zaujali vás naše záťažové funkčné prikrývky Nidū?

Pravidelným používaním vplývajú na kvalitu fyzického, psychického a duševného zdravia.

Ak ste už rozhodnutí, využite nášho poradcu výberom. Ak potrebujete pomôcť, kontaktujte nás, naši odborníci sú Vám k dispozícii.

Aj z vašej prikrývky Nidū® podporíme 1% občianske združenie
SpoZa-KapCsoda.

Záťažové funkčné prikrývky Nidū® si môžete vyskúšať v pohodlí vášho domova.

Garantujeme dopravu zadarmo a vrátenia peňazí bez udania dôvodu do 30-tich kalendárnych dní.

K vzniku Nidū® aj k založeniu občianskeho združenia SpoZA-KapCsoda nás inšpiroval náš vlastný životný príbeh.

popisuje Maxov otec, Feri Farkas,
zakladateľ SpoZa-KapCsoda

Na vytvorenie občianskeho združenia nás inšpiroval náš synček, Maxim. V roku 2016 môjmu synovi Maximovi diagnostikovali poruchu autistického spektra. Kvalitný a nerušený spánok sa Maximovi vyriešil používaním prikrývky Nidū®. Dnes už dokáže Maxim s Nidū® prikrývkou prespať 8 hodín. Pretože vyspaté dieťa rovná sa vyspatý rodič.

V roku 2015 sme začali hľadať pomoc, lebo Maximove správanie sa začalo meniť a jeho vývoj sa začal odchyľovať od priemeru. Obrátili sme sa na viaceré miesta, ale nemali sme pocit, že dostávame takú pomoc, ktorá by nám bola blízka a aj by pomáhala.

Občianske združenie SpoZA-KapCsoda prinieslo na Slovensko v spolupráci s odborným tímom z Maďarska program KapCsoda, ktorý sa zameriava na rozvoj a zapojenie detí pomocou hernej terapie. Program sa zameriava nielen na pomoc autistickému dieťaťu, ale aj rodičom.

Z každej predanej prikrývky Nidū® podporujeme 1% občianske združenie SpoZa-KapCsoda.